Kore Doğal Tarım Yöntemleri

Aşağıdaki sunumu kendi hazırladığım ve daha önce İngilizce yayınladığım sunumdan çevirdim. Kore Doğal Tarım Yöntemlerinde sözü geçen tariflerin hepsi bu sunumda var.

Tarfilerin nasıl yapılacağı, ne zaman kullanılacağı ve miktarları ayrıntılı olarak belirtilmiştir. Ayrıca tüm tarifler sadece bitkilere değil insan ve hayvanlara da yaramaktadır.

Tarifler çevrede rahatlıkla bulunan malzemeler ile yapılmaktadır ve neredeyse sıfır maliyet gerektiriyor (Oryantal Baharat Tentürü hariç).

Tarfileri güle güle kullanın.

Posted in Fermente, Irımtüzen, Permakültür, Türkçe and tagged .

19 Comments

 1. Bu kadar emeğin karşılıksız sunulması karşısında ne kadar teşekkür etsek azdır, her şey gönlünce olsun dileklerimle.

 2. Pingback: Doğal Tarım Bir İlüzyon Mu? – Gürkan Yeniçeri

 3. Pingback: Su ve Permakültür – Gürkan Yeniçeri

 4. Pingback: Mantarlar ve Tarımda Kullanımı – Gürkan Yeniçeri

 5. Çok teşekkürler Gürkan Bey, bordo bulamacı ve gulleci bulamacı zararları için paylaştığınız linkle geldiğime çok memnunum.

 6. Cok tesekkur ederiz, benim.gibi tarima yeni baslayan acemiler icin cok degerli bilgiler bunlar. Ancak sayfayi acamadim.
  Not: Dogal tarim yonteminde otlarla nasil basediliyor, benim tarlamda bas edemiyorum. Ektiklerim yabani otlar icinde kayboluyor. Nekadar elle temizlesem fayda etmiyor. Bu konuda oneriniz varsa almayi cok isterim. Bilgiler icin simdiden tesekkurler. Tekrardan emeginize saglik…

  • Selam Seyide. PDF dosyası normal olarak indirilebiliyor. Başka bir browser ile deneyin. Edge, Chrome, Firefox gibi.
   Otla mücadele otun tamamen güneşle ilişkisini keserek başlar. Eğer güçlü köklerden tekrardan fışkırıyorsa ilk önce köklerin temizlenmesi gerekir. Üzerine kalın bir malç tabakası atılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.