4. Yıl ve Kitap hediyesi

4 yıl önce bu blogu yazmaya başladım sevgili okuyucum. Bu süre zarfında umarım size evinizde peynir yapabilmeniz için yeterli ve açık bilgi verebilmişimdir. Ayrıca arıcılık, sebze bahçesi, parmakültür konularından da hoşlandığınızı sanıyorum zira bu yollarda yürüyenler bu tür konulara otomatikman ilgi duyuyorlar ve uyguluyorlar.

Artizan peynirci blogumu yazmaya başlarken kafamda tek bir düşünce vardı. Küçük ölçekli, el emeği göz nuru üreticilerin sayısının artmasını, kaliteli, sağlıklı ve artizan ürünlerin çoğalmasını sağlamakdı. Oldukça da başarılı olduğumu görüyorum. Kitabımın ticari olarak peynir yapmaya başlayacak kişiler tarafından kullanılması, artizan üretimin felsefesinin benimsenmesi açısından çok iyi bir örnek. Sonuçta vatandaş hiç bir yerde bulunmayan, çok kaliteli, temiz, mevsiminde üretilmiş bir peynire, bir et ürününe kavuşabilecek.

4. Yılımı doldurmam sebebi ile bugünden başlayarak ay sonuna kadar 4 kişiye kitabımı hediye edeceğim. Kitabın çekilişine girmek için buraya bir yorum bırakarak neden kitabıma sahip olmak istediğinizi ve ne tür peynirler yapmak istediğinizi yazın. Son katılım tarihi 31 Ekim. Adsız, anonymous yorumlar doğal olarak çekilişe katılamayacak. O yüzden Google hesabınızla yada başka bir hesap ile login olduğunuzdan emin olun.

9 Kasım’da çekilişi yapıp kazananları buraya yazacağım. Çekiliş videosunu da burada görebileceksiniz.

Herkese bol şanslar…

Posted in Peynir, Türkçe and tagged .

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.