Artizan Şarküteri artık aracısız

Sevgili okuyucum, Artizan Şarküteri kitabımın alımı konusunda gelen şikayetler üzerine direk PayPal ile satışını yapmaya karar verdim. Artık kitap Off The Book Shelf sitesi üzerinden satılmıyor.

Kitabımın ilk 15 sayfasına buradan ulaşabilir ve almadan önce içerdiği konulara göz gezdirebilirsiniz.  A4 boyutunda, 232 sayfa ve PDF olarak indirebilirsiniz. Yoğurt, Tereyağı ve 35 yerli yabancı peynir tarifi, 14 kürlenmiş et ürünü ve salça, tarhana, sirke gibi 11 adet fermante ürünün tarifleri bu kitapta yer almaktadır. Evinizde peynir, sucuk, salam gibi ürünleri yapmak için gereken her türlü bilgiyi bu kitapta bulacaksınız.

Gideyim şu dün akşam yaptığım Mavi küflü peyniri terleme kabına yerleştireyim. Kolay Gelsin.

Posted in Peynir, Türkçe and tagged .

One Comment

  1. Sayın Gürkan Bey,
    Sitenizi tesadüfen buldum. Ben kendi peynirimi kendim yapıyorum. Bazen Yoğurt, Trakya peynir mayası bazen limon, ayran, peynir altı suyu kullanarak peynirler yapıyorum. Çörek otlu, alman kimyonlu vs… Her seferinde yeni bir şey deniyorum. 1 derecelik ısı farkı farklı peynirler çıkarıyor ortaya… Bu gün Balmumu aldım, cheddar-kaşar yapmaya çalışacağım. Balmumu ile kaplayıp, olgunlaşmaya bırakacağım. Henüz çok acemiyim. Ama yaptıklarımın çok lezzetli olduğunu söylüyorlar. Daha doğal bir maya peşindeyim. Ama nedir, nereden bulunur bilmiyorum…

    Kitabınız çok ilgimi çekti, size bir e-posta attım, satın almak için.
    Selamlar,
    Dilek Kutzli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.