Blogdan para kazanmak

Blogumdaki reklamları kaldırdığımı görmüşsünüzdür. Düşünceme göre; daha etimiz ne budumuz ne birde reklam koymuşuz bloga. Tabii ki herkes yapıyor diye yapmıştım zamanında fakat blogumun okuyucu sayısının artmasını istiyorsam içeriğe daha fazla önem vermem gerekir. Belki 5 sene sonra reklam almaya başlarım.

Birde reklamlar dışında http://www.sponsoredreviews.com gibi siteler var. Bu siteler firmaları ve blogcuları bir araya getiren bir site. Kayıt olduktan sonra -içerik tipinize göre- firma sahipleri yapacağınız her ürün incelemesi için ücret ödüyorlar. Bunun Türk karşılığı var mı bilmiyorum ama eğer yoksa çok iyi bir fikir. İşte size başka bir proje daha yapacak. Amazon veya Google reklamlarını koymak yerine yazacağınız ürün incelemeleri ile daha fazla gelir elde etmeniz mümkün.

Gerçi PC Labs blogunda ürün incelemeleri yer alıyor. Oldukça da kaliteli testler yapıyorlar. Başarılarının devamını diliyorum. Bu arada benim blogumu özgün içerikli bloglara örnek göstermişler. Teşekkür ediyorum.

Blog olayına günde 6-8 saat harcamadığım için herhangi bir gelir elde etme kaygım da yok ama yazacağım ürün incelemelerinden en azından hosting ücretlerini çıkarmak kulağa hoş geliyor.

Var mı http://www.sponsoredreviews.com gibi bir buluşma sitesi yapacak. Bence böyle bir siteye Türkiye’de ihtiyaç var. Hem blogunuzun tanıtımı hemde pazarlama için iyi bir yöntem.

Posted in Türkçe.