Artizan Şarküteri

Sevgili okuyucum, bu blogda yer alan peynir ve fermante et ürünleri tarifleri ile daha pek çok farklı tarif ve bilgi bir kitaba dönüşerek PDF olarak bilgisayarınızdan okuyabileceğiniz biçimde yayınlanmaktadır.

Kitabın fiyatı $25USD olarak belirlendi. Piyasada mevcut peynir tarifi veren kitaplardan hem daha ucuz hem de daha kapsamlı olarak hazırlanmış bir kitaptır. Ayrıca Türkçe olarak türünün ilk ve tek örneğidir ve ingilizce olan benzer kitaplardan çok daha fazla konu ve tarif barındırır. Pek çok şarküteri ürününün evde yapılabilecek basit tariflerini barındıran bu kitap takip etmesi kolay, temel konuları ve yöntemleri anlatan, A4 boyutunda ve 230 sayfalık bir kitapdır.

Nasıl Satın Alırım?

Kitabı satın almak için gurkan.yeniceri @ gmail.com adresine bir e-posta gönderin. Size ödemeyi havale edebileceğiniz banka hesap numaralarını göndereceğim.

Almadan Önce Bir Görseydik

Kitabımın ilk 15 sayfasını buradan indirip “İçindekiler” kısmına ve ilk iki konuya göz atabilirsiniz.

Kitabımı Alanların Yorumları

Merhaba, kitap için teşekkürler. Kitaba şöyle bir baktım. Okulda bile böyle detaylı öğretmiyorlardı.Yapmaya başladığımızda sık sık rahatsız ederiz.

Kitabı alırken tereddütlerim vardı fakat alıp okuduktan sonra anladım ki bunlar yersizmiş. İnternet üzerinde alışverişi hiç sevmem ayrıca ürünlerin kalitesinden de her zaman şüphe ederim. Arkadaşlarım sizin kitabınızı ve blogunuzu tavsiye edince önce dedim hadi canım, hemde PDF formatında, basılı kitap bile değil. Önyargılarımı aşıp siparişi vermem en iyi yaptığım işlerden biri oldu. Kitapta verdiğiniz bilgiler başka yerde bulunacak türden değil. Bu titiz çalışmanızdan dolayı kutlarım. Artizan Peynircilik 2 ve Arıcılık kitabınızı da bekliyoruz.

Kitap müthiş! Öğrenecek çok şeyim olduğunu biliyorum ama ne kadar çok olduğunu görmek biraz da korkuttu.. Ama hamama giren terler :))

Size fahri Prof ünvanı vermek gerek, çalışmalarınız harika. Tebrik ediyorum.

Konular doyurucu, tarifler basit ve anlaşılır. Yıllardır küçük ölçekli peynir yapmama rağmen bilmediğim çok şey varmış. Yardımlarınız ve bu kitabı yazdığınız için teşekkür ederim.

Kendi kendime diyordum ki “nedir canım peynir yapmak, kaynat sütü, at limon suyunu, kesilince süz, olsun sana peynir”. Kitabınızla anladım ki peynir yapımı bir sanatmış.

Bu kadar ayrıntı ve tarif ile dolu tek kitap derken abartmıyormuşsunuz. Gerçekten de Türkiye’de büyük bir boşluğu dolduracak tek kitapmış bu.

Organik üretim yapan çiftliğimiz için sipariş vermiştim kitabınızı, belki bir iki peynir de yaparız diyorduk. Önümüze geniş ve yepyeni bir ufuk açtınız, teşekkür ederiz.

Umarım bu kaynak kitap ile evinizde sağlıklı ve temiz peynirler yapar, herkesin gönlünde taht kurarsınız. Kolay Gelsin.